دوست دارید ایمیلی را از حالا آماده کنید، اما در زمان مشخص در چند ساعت بعد یا یک روز بعد آن را برای گیرنده ارسال کنید؟! به‌طور پیشفرض این قابلیت در سرویس جی‌میل وجود ندارد، اما با پلاگین و افزونه ای که روی مرورگرهای محبوب کاربران اعم از کروم و فایرفاکس قابل نصب است، می‌توانید این قابلیت را نیز به جی‌میل اضافه کنید. پس اگر می خواهید این ترفند جذاب و کاربردی را از دست ندهید در ادامه ترفند از ترفند220 با ما همراه باشید

برای این کار:

1ـ ابتدا به این لینک مراجعه کرده و باتوجه به مرورگر مورد استفاده خود (گوگل کروم یا فایرفاکس) آخرین نسخه از پلاگین/ افزونه بومرنگ را دانلود کنید.

2 ـ پس از نصب بومرنگ، مرورگر را یک‌بار ببندید و مجددا آن را اجرا کنید.

3 ـ حالا (ترفند220) وارد محیط کاربری خود در سرویس جی‌میل شوید و برای استفاده از قابلیت ارسال ایمیل در آینده، پس از انتخاب گزینه Compose و تکمیل فرم‌های موردنیاز، روی گزینه Send Later کلیک کرده و پس از انتخاب زمان موردنظر جهت ارسال ایمیل، با انتخاب گزینه Confirm آن را تایید کنید.

4 ـ در نهایت پس از تایید زمان دلخواه جهت ارسال، پنجره جدیدی به‌نمایش درآمده و برای دسترسی به ایمیل از شما درخواست مجوز می‌کند که در این پنجره با انتخاب گزینه Allow دسترسی بومرنگ به ایمیل شما فعال شده و پیام موردنظر شما برای ارسال در آینده در صف پیام‌ها قرار می‌گیرد.

نکته 1: استفاده رایگان از بومرنگ دارای محدودیت ارسال به تعداد 10 عدد در هر ماه است.

نکته 2: برای استفاده صحیح از بومرنگ باید نمایش پنجره‌های پاپ‌آپ در مرورگر را فعال کرده باشید.

نکته 3: با انتخاب گزینه Schedule recurring message می‌توانید یک ایمیل را در بازه‌های زمانی متفاوت و به دفعات دلخواه ارسال کنید.